Adult HEAD Heat IG Tennis Racquet (Used)
$20.00USD
Retail: $100.00 (Save $80.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Estimated Delivery: 05/29 - 06/02
- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Tennis > Racquets |
| Brand | HEAD |
| Model | Heat IG |
| Age Group | Adult |
| Condition | Used |
| Racquet Length | 27" - Standard |
| Balance | Even Balance |
| Strung Weight | 9.1 to 9.5 oz |
| String Pattern | 16x19 |
| Grip Size | 4 1/2" - 113-118mm |