Used Adult Babolat Pure Aero Lite (2019) Tennis Racquet
$130.50USD
Retail: $200.00 (Save $69.50)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Tennis > Racquets |
| Brand | Babolat |
| Model | Pure Aero Lite (2019) |
| Head Size | Mid Plus: 95 to 105 |
| Racquet Length | 27" - Standard |
| Strung Weight | 10.1 to 10.5 oz |
| Condition | Used |
| Balance | Even Balance |
| String Pattern | 16x19 |
| Grip Size | 4 3/8" - 110-113mm |
| Age Group | Adult |



