Adult Babolat Pure Strike 98 2024 Tennis Racquet (Used)
$97.20USD
Free Shipping
Retail: $249.99 (Save $152.79)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Estimated Delivery: 06/03 - 06/05
- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Tennis > Racquets |
| Brand | Babolat |
| Model | Pure Strike |
| Balance | Even Balance |
| Condition | Used |
| Grip Size | 4 1/2" - 113-118mm |
| Racquet Length | 27" - Standard |
| Strung Weight | 10.6 to 11.0 oz |
| Head Size | Mid Plus: 95 to 105 |
| String Pattern | 16x19 |
| Age Group | Adult |
| Quantity | 1 available |



