Head Extreme Team Tennis Racquet 4 1/2 Grip 107 Sq In Head Size 27” 9.7oz
$100.00USD
Retail: $200.00 (Save $100.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Estimated Delivery: 06/02 - 06/04
- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Tennis > Racquets |
| Brand | HEAD |
| Model | MicroGel Extreme Team |
| Head Size | Oversize: 106 to 115 |
| Condition | Used |
| String Pattern | 16x19 |
| Grip Size | 4 1/2" - 113-118mm |
| Strung Weight | 9.6 to 10.0 oz |
| Age Group | Adult |
| Racquet Length | 27" - Standard |
| Balance | Even Balance |