Adult Prince Vortex Lite Tennis Racquet (New)
$80.00USD
Retail: $180.00 (Save $100.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Estimated Delivery: 06/02 - 06/04
- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Tennis > Racquets |
| Brand | Prince |
| Model | Vortex Lite |
| Age Group | Adult |
| Condition | New |
| Grip Size | 4 5/8" - 118-120mm |
| Strung Weight | 9.1 to 9.5 oz |
| Racquet Length | 27" - Standard |
| String Pattern | 15x19 |
| Balance | Even Balance |
| Head Size | Oversize: 106 to 115 |