Adult Babolat Pure Drive GT Tennis Racquet (New)
$161.10USD
Free Shipping
Retail: $220.00 (Save $58.90)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Tennis > Racquets |
| Brand | Babolat |
| Model | Pure Drive GT |
| Strung Weight | 10.6 to 11.0 oz |
| String Pattern | 16x19 |
| Age Group | Adult |
| Balance | Even Balance |
| Condition | New |
| Head Size | Mid Plus: 95 to 105 |
| Racquet Length | 27" - Standard |
| Grip Size | 4 3/8" - 110-113mm |



