Yonex Percept 97D (18x20) – Precision & Control – Grip Size: e.g., 4 1/2
$220.00USD
Retail: $305.00 (Save $85.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Estimated Delivery: 05/27 - 05/29
- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Tennis > Racquets |
| Brand | YONEX |
| Model | Percept 97 |
| Condition | Used |
| Grip Size | 4 1/2" - 113-118mm |
| Head Size | Mid Plus: 95 to 105 |
| Racquet Length | 27" - Standard |
| Balance | Head Light |
| Strung Weight | 11.6 to 12.0 oz |
| String Pattern | 18x20 |
| Age Group | Adult |
| Quantity | 1 available |