Similar Listings
Item sold
View 3,512 similar listings
2023 Maple (-3) 30 oz 33" CC13A Bat
$138.57USD
Retail: $229.00 (Save $90.43)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Buy now, pay later with


| Category | Baseball > Bats |
| Brand | Chandler |
| Model | Momentum Series CC13A Maple |
| Bat Material | Maple |
| Barrel | 2 3/8" |
| Age Group | High School & College |
| Release Year | 2023 |
| Color | Black |
| Weight | 30OZ |
| Length | 33" |
| Drop | -3 |
| Condition | New |
| Bat Certification | BBCOR Certified |