ProLite LRG Pro LX Supernova Pickleball Paddle
$185.00USD
Retail: $200.00 (Save $15.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Pickleball > Paddles |
| Brand | PROLITE |
| Model | Supernova Pro LX |
| Condition | New |
| Color | Gold |
| Core Thickness | Standard (12.1mm - 14mm) |
| Paddle Weight | Middleweight (7.3 - 8.4 oz) |
| Grip Size | Standard (4 1/4" - 4 3/8") |
| Paddle Shape | Standard |
| Paddle Construction | Thermoformed |
| Handle Length | Short (4" - 4 3/4") |
| Quantity | 1 available |