Tecnifibre T-Fight 305 RS – Medvedev US Open 2021 Model – G4 – Pro Strung
$185.00USD
Retail: $260.00 (Save $75.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Estimated Delivery: 06/01 - 06/03
- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Tennis > Racquets |
| Brand | Technifibre |
| Model | TF40 |
| Age Group | Adult |
| Condition | New |
| Head Size | Mid Plus: 95 to 105 |
| Racquet Length | 27" - Standard |
| Grip Size | 4 1/2" - 113-118mm |
| Balance | Even Balance |
| Strung Weight | 11.1 to 11.5 oz |
| String Pattern | 18x19 |
| Quantity | 1 available |