Paddletek Tempest Wave Pro Pickleball Paddle
$60.59USD
Retail: $210.00 (Save $149.41)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Estimated Delivery: 05/29 - 06/02
- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Pickleball > Paddles |
| Brand | Paddletek |
| Model | Tempest Wave Pro |
| Handle Length | Standard (5" - 5 1/4") |
| Grip Size | Standard (4 1/4" - 4 3/8") |
| Paddle Weight | Middleweight (7.3 - 8.4 oz) |
| Color | Black |
| Condition | New |