Black Paddletek Tempest Wave Pro Pickleball Paddle (Used)
$68.00USD
Retail: $149.00 (Save $81.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Pickleball > Paddles |
| Brand | Paddletek |
| Model | Tempest Wave Pro |
| Condition | Used |
| Core Thickness | Thick (14.1mm - 16mm) |
| Paddle Core Material | Composite |
| Paddle Weight | Middleweight (7.3 - 8.4 oz) |
| Grip Size | Standard (4 1/4" - 4 3/8") |
| Handle Length | Standard (5" - 5 1/4") |
| Paddle Shape | Standard |
| Paddle Construction | Edgeless |
| Color | Black |
| Quantity | 1 available |