Pickleball Apes Pulse V Pickleball Paddle (Used)
$80.00USD
Retail: $140.00 (Save $60.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Estimated Delivery: 05/29 - 06/02
- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Pickleball > Paddles |
| Brand | Pickleball Apes |
| Core Thickness | Chonk (over 16mm) |
| Condition | Used |
| Grip Size | Standard (4 1/4" - 4 3/8") |
| Paddle Weight | Middleweight (7.3 - 8.4 oz) |
| Color | Purple |
| Handle Length | Long (5 1/2"+) |
| Paddle Core Material | Polypropylene |
| Paddle Shape | Wide Body |
| Paddle Construction | Thermoformed |


