ROKNE Tactical Carbon 1.16mm
$148.99USD
Retail: $189.99 (Save $41.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Pickleball > Paddles |
| Brand | Rokne |
| Model | Taktical Carbon 1.16 |
| Condition | New |
| Core Thickness | Thick (14.1mm - 16mm) |
| Paddle Construction | Thermoformed |
| Paddle Weight | Middleweight (7.3 - 8.4 oz) |
| Grip Size | Standard (4 1/4" - 4 3/8") |
| Handle Length | Long (5 1/2"+) |
| Color | Black |
| Quantity | 1 available |