Red Used Babolat STRKR Pickleball Paddle
$83.66USD
Retail: $225.00 (Save $141.34)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Estimated Delivery: 06/02 - 06/04
- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Pickleball > Paddles |
| Brand | Babolat |
| Model | STRKR |
| Condition | Used |
| Core Thickness | Standard (12.1mm - 14mm) |
| Paddle Core Material | Polypropylene |
| Paddle Weight | Middleweight (7.3 - 8.4 oz) |
| Grip Size | Thin (3 5/8" - 4 1/8") |
| Handle Length | Standard (5" - 5 1/4") |
| Paddle Shape | Elongated |
| Paddle Construction | Edgeless |
| Color | Red |