ProDrive Green Encounter Pickleball Paddle
$219.00USD
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Pickleball > Paddles |
| Brand | ProDrive |
| Model | Encounter |
| Condition | New |
| Core Thickness | Thick (14.1mm - 16mm) |
| Paddle Core Material | Polypropylene |
| Paddle Weight | Middleweight (7.3 - 8.4 oz) |
| Grip Size | Thin (3 5/8" - 4 1/8") |
| Handle Length | Standard (5" - 5 1/4") |
| Paddle Shape | Elongated |
| Paddle Construction | Thermoformed |
| Color | Green |
