Pickleball Paddle
$122.00USD
Retail: $333.00 (Save $211.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Estimated Delivery: 05/29 - 06/02
- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Pickleball > Paddles |
| Brand | JOOLA |
| Model | Ben Johns Hyperion Carbon Friction Surface 16mm |
| Condition | Used |
| Core Thickness | Thick (14.1mm - 16mm) |
| Paddle Weight | Middleweight (7.3 - 8.4 oz) |
| Grip Size | Standard (4 1/4" - 4 3/8") |
| Handle Length | Long (5 1/2"+) |
| Paddle Shape | Elongated |
| Paddle Construction | Thermoformed |
| Color | Blue |