Black JOOLA Essentials Pickleball Paddle (New)
$31.24USD
25%
Price Drop
Original Price: $41.65
Retail: $75.00 (Save $43.76)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Estimated Delivery: 05/29 - 06/02
- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Pickleball > Paddles |
| Brand | JOOLA |
| Model | Essentials |
| Paddle Weight | Middleweight (7.3 - 8.4 oz) |
| Handle Length | Short (4" - 4 3/4") |
| Grip Size | Thin (3 5/8" - 4 1/8") |
| Core Thickness | Thin (12mm & under) |
| Condition | New |
| Paddle Shape | Standard |
| Paddle Core Material | Fiberglass |
| Color | Black |
| Quantity | More than 1 available |



