Vatic Pro PRISM Flash 14mm Pickleball Paddle (New)
$75.00USD
Retail: $95.00 (Save $20.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Estimated Delivery: 06/01 - 06/03
- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Pickleball > Paddles |
| Brand | Vatic Pro |
| Model | PRISM Flash 14mm |
| Core Thickness | Standard (12.1mm - 14mm) |
| Paddle Core Material | Polypropylene |
| Paddle Shape | Standard |
| Grip Size | Thin (3 5/8" - 4 1/8") |
| Condition | New |
| Color | Black |
| Handle Length | Long (5 1/2"+) |
| Paddle Construction | Thermoformed |
| Paddle Weight | Middleweight (7.3 - 8.4 oz) |